Andız Özü

Kalp sağlığının ve midenin korunması, karaciğer ve kanın temizlenmesi, astım, broşit ve soğuk algınlığına iyi gelmesi, ağız yaralarını iyileştirmesi gibi pek çok yararı bulunan andız pekmezinin sağlık açısından faydalarından bazılarını haberimizde sizler için derledik... İşte andız pekmezinin faydaları...

Andız, ardıç ağacı olarak da bilinen andız ağacının meyvesidir. Andız özü yapımında bir çam türü olan iğne yapraklı andız ağacının kozalağından, dallarından ve meyvesinden yararlanılır. Andız özünün içinde E vitamini ve kalsiyum başta olmak üzere birçok vitamin ve mineral yüksek oranda bulunur. Peki, andız özünün faydaları nelerdir? Andız özü neye iyi gelir? İşte cevapları :

ANDIZ ÖZÜNÜN FAYDALARI

Andız özünün sağlık açısından faydalarından bazıları şunlardır:

  • Andız özü, güçlü antioksidan özelliğiyle düzenli olarak tüketildiğinde vücuttan yabancı ve zararlı maddelerin yani toksinleri dışarı atılmasını sağlıyor.
  • Astım, bronşit, soğuk algınlığına iyi gelir. Kuru öksürüğü hafifletir ve balgamın sökülmesini kolaylaştırır.
  • Böbrek taşının düşürülmesini sağlar ve yeni böbrek taşlarının oluşumunu engeller.
  • Andız, beyaz kan hücrelerinin hızlı üretimini artıran, grip mevsiminde veya vücudun savunması tehlikeye gireceği zamanlarda vücudu koruyan, iyi miktarda C vitamini içerir.
  • Alerji ve alerji nedeniyle oluşan cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde yardımcı olur.
  • İdrar yolu enfeksiyonlarının daha çabuk iyileşmesini, idrar yolu kanalının temizlenmesini sağlar.
  • Andız özü, içindeki esansiyel yağların antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu oluşan ağız içi yaralarına iyi gelir ve bu yaraların oluşmasını engeller.
  • Eklem, romatizma ve kemik erimesi gibi durumların neden olduğu ağrıların şiddetini azaltır. Bunun yanı sıra hastalıkların ilerlemesini de önler.
  • Kan yapıcı ve kanı temizleyici etkileri sayesinde damarlardaki kanın dolaşımını düzenli bir hale getiren andız özü, bu sayede kalp ve damar sağlığını korur. Düzenli olarak tüketildiğinde damar tıkanıklığı, kalp krizi gibi durumlara yakalanma riskini azaltır.
Olarak görüntüle Kafes Liste
Göre sırala

UPEK Andız Özü - 250 ml

Toros dağlarının eteklerinden toplanmış olan Andız meyvelerinden, hiçbir katkı ilave edilmeden “Upek soğuk ekstraksiyon” tekniğiyle üretilmiştir.
$150.00